Panel logowania

Zapowiedź meczu FC Schalke 04 - Bayer 04 Leverkusen

Już drugi tydzień z kolei, kibice zgromadzeni na Veltins Arena w Gelsenkirchen obejrzą hit kolejki. W sobotę Schalke podejmie niepokonany w tym sezonie zespół Bayeru Leverkusen.

Drużyna Bayeru Leverkusen nie poniosła w lidze w tym sezonie żadnej porażki. Również Schalke w ostatnich czterech ligowych meczach nie pozwoliło nikomu ze sobą wygrać. W ostatniej kolejce obie drużyny zremisowały u siebie swoje mecze, Schalke 3:3 - po pasjonującym meczu z ekipą z Hamburga, a Bayer 1:1 z Borussią Dortmund.

Piłkarze gospodarzy przystąpią do tego meczu w dobrych humorach, po zwycięstwie 3:0, w 1/8 Pucharu Niemiec przeciwko TSV 1860 Monachium. Bramki dla klubu z Gelsenkirchen strzelili Rafinha i dwie Höwedes. Bayer Leverkusen swój występ w tegorocznej edycji Pucharu Niemiec zakończył rundę wcześniej, przegrywając 2:1 z FC Kaiserslautern. Nasi kaci nie zaszli jednak za daleko bo ulegli w tym tygodniu Werderowi 3:0.

Do ciekawego pojedynku dojdzie również pomiędzy bramkarzami: Manuelem Neuerem z Schalke i Rene Adlerem z Bayeru. Obaj zawodnicy są jeszcze młodzi i rywalizują o miejsce w bramce reprezentacji Niemiec. Na razie pewniakiem wydaje się być jednak Adler, który bronił w ostatnich spotkaniach reprezentacji, a za mecz z Rosją zebrał bardzo wysokie noty. Zawodników obserwuje poza tym Alex Ferguson z Manchesteru United, który szuka następcy Edwina van der Sara. Poza tym naprzeciw siebie staną, przy lini środkowej boiska, Kevin Kuranyi z drużyny gospodarzy i Steffan Kiessling z zespołu przyjezdnych. Obaj zawodnicy walczą w tym sezonie o koronę króla strzelców. Na razie w tej rywalizacji prowadzi Kiessling, który ma sześć bramek na koncie, Kuranyi ma o jedną bramkę mniej.

Faworytem tego spotkania na pewno może czuć się ekipa "Aptekarzy", która jest liderem w tabeli. Poza tym nie przegrała z Schalke od sześciu spotkań, w których pięć razy wygrywała.

Obie drużyny przystąpią jednak do tego spotkania z różnymi problemami. W ekipie Bayeru drugi mecz z rzędu nie zagra kapitan Simon Rolfes, który leczy kontuzję. Od dłuższego czasu nie występują również Kadlec i Helmes, choć ten drugi wznowił juz lekki trening. Prawdopodobnie nie wystąpi również Renato Augusto, który narzeka na uraz. Klubowi z Gelsenkirchen ciągle atmosferę psują doniesienia o ogromnych problemach finansowych zespołu. Media już spekulują, którzy zawodnicy opuszczą klub zimą, aby sytuacja finansowa uległa poprawie.

Mecz, którego transmisja rozpocznie się o 18.30 na kanale Eurosport 2 zapowiada się więc bardzo ciekawie. Czy któraś z drużyn zakończy swoją passę spotkań bez porażek? Czy może będziemy świadkami kolejnego remisu w hicie kolejki? Nam pozostaje tylko trzymać kciuki za zwycięstwo Bayeru.

reklama
Forum Kibiców Bayeru Leverkusen FanClub Bayeru Leverkusen
» poprzedni / następny mecz
1. FC Nürnberg - Bayer 04 Leverkusen 1-4

Brak raportu pomeczowego


Bukmacher bwin, lider na rynku zakładów sportowych posiada bardzo szeroką ofertę na spotkania Bundesligi.
Skorzystaj już teraz z bonusu 100 zł: ODBIERZ BONUS.

2012.05.05, godz. 15:30 | 34. kolejka
Ankieta
Którego trenera chciałbyś w Bayerze w przyszłym sezonie?
Hyypia&Lewandowski

Lucien Favre

Michael Büskens

Ralf Rangnick

Josep Guardiola

Shoutbox
  • michau_aniol, 2012-03-17 15:01:47

    Linki do meczu na www.sport-relacje.pl
  • Incognito, 2011-12-12 15:31:47

    witam, czemu od dłuższego czasu nie można założyć konta na waszym forum?
  • Matinho, 2010-11-21 15:37:04

    Jeden wolny bilet na wyjazd do Hamburga..
  • Matinho, 2010-10-24 20:24:08

    http://forum.bayerleverkusen.pl/showthread.php?tid=151
  • Matinho, 2010-10-07 14:16:41

    OSTATNIE WOLNE MIEJSCE W BUSIE DO WOLFSBURGA!
  • Matinho, 2010-05-20 08:02:04

    Na forum prowadzona jest dyskusja na temat wakacyjnego zlotu kibiców!Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt w temacie..
  • Igneus, 2010-05-08 18:19:53

    remisujemy :(
    Końcówka sezonu tragiczna
  • martinbm, 2010-05-08 16:19:41

    trzymać kciuki za HSV!!
  • Bayer04LEV, 2010-04-10 18:02:53

    [*]
  • arkowiec18, 2010-04-10 17:41:46

    [*]


Tabela Ligowa
1. Borussia Dortmund 34 81
2. Bayern Monachium 34 73
3. FC Schalke 04 34 64
4. Bor. Mönchengladbach 34 60
5. Bayer 04 Leverkusen 34 54
Ogłoszenie
Strzelcy
1. Stefan Kiessling 16
2. Andre Schurrle 7
3. Eren Derdiyok 7
4. Sidney Sam 4
5. Lars Bender 4
Statystyki
Na stronie przebywa obecnie
4 osób -
4 gości i 0 użytkowników

Na stronie dotychczas ukazało się :
1386 news’ów i
890 komentarzy
reklama

Polskie Centrum VfL Bochum
Point and Shoot Digital Cameras