Wolfgang Holzhauser mówi: "Do końca miesiąca sprawa musi być wyjaśniona. Apeluję do rozsądku działaczy VFB Stuttgart".
W negocjacjach odnośnie przyszłości młodzieżowego reprezentanta Niemiec, bramkarza Bernda Leno, obecny klub Bayer Leverkusen stawia właściciela karty zawodniczej VFB Stuttgart pod dużą presją. Dyrektor Generalny klubu Wolfgang Holzhauser mówi jasno: :"Do końca miesiąca odpowiedź musi być jasna. Także ze strony Bernda".
Niniejsze stwierdzenie jest jak ultimatum. Można je odczytać: albo bierzecie to co Wam dajemy do 30 listopada, albo Leno wraca do Was 1 stycznia 2012 roku.
Bayer Leverkusen złożył propozycję w wysokości 6 mln euro. Stuttgart chce jednak więcej. Obecny Prezydent Stuttgartu Gerd Mauser mówi: "Oferta Leverkusen nie powaliła nas na kolana. Negocjacje wciąż są otwarte."
Na to stwierdzenie ponownie reaguje Holzhauser: "To była nasza ostateczna oferta. Gdzieś trzeba postawić kreskę kończącą. Oferujemy bardzo dużo pieniędzy za młodego bramkarza, który do sierpnia grał tylko w 3 lidze. Ale znamy wartość Bernda. I on chce z nami zostać. Apeluję do rozumu działaczy VFB".
Ile tak naprawdę wart jest reprezentant kadry U-21 Niemiec? Na to pytanie starał się odpowiedzieć Mauser dla SWR Sport: "Ile Bayern zapłacił za Manuela Neuera? Ponad 20 mln euro. Trzeba się zastanawiać, ile wart jest Leno? Czy jest to 90%, 50%, a może mniej? To trudna sprawa, w której obecnie jest tendencja do zatrzymania Bernda w klubie".
Leno, który obecnie jest na Cyprze z kadrą Niemiec U-21 tak się do wszystkiego odnosi: "To wspaniale, że Leverkusen chce zainwestować we mnie tyle pieniędzy. Czuję się w Bayerze komfortowo i wiem, że mam pełne zaufanie. Teraz mogę jedynie czekać, jak to wszystko się zakończy".
Także pozostaje oczekiwanie jeszcze 15 dni - być może 30 listopada wszystko stanie się jasne.
Data: wtorek, 15 listopad 2011; 08:07; Źródło: www.bild.de
Autor: Arczi
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
| 1. | Borussia Dortmund | 34 | 81 |
| 2. | Bayern Monachium | 34 | 73 |
| 3. | FC Schalke 04 | 34 | 64 |
| 4. | Bor. Mönchengladbach | 34 | 60 |
| 5. | Bayer 04 Leverkusen | 34 | 54 |
| 1. | Stefan Kiessling | 16 |
| 2. | Andre Schurrle | 7 |
| 3. | Eren Derdiyok | 7 |
| 4. | Sidney Sam | 4 |
| 5. | Lars Bender | 4 |
Komentarze użytkowników
Arczi
moim zdaniem, cena 6 mln euro to górny próg jaki można zapłacić za Leno. Biorąc zarówno pod uwagę jego talent (jeszcze nie można powiedzieć, czy nie będzie miał załamań formy - w końcu jego sylwetka będzie się zmieniała wraz z "mężnieniem").
Dodatkowo nie możemy płacić więcej za bramkarza, bo nasza niepewna sytuacja finansowa na to nie pozwala. Z drugiej strony jak wisi nad nami spłata 20 mln euro - na co podejrzewam już rezerwy są - a chcemy płacić 6 mln za Leno to nie jest tak źle. Oby tylko Teldafax sobie zakończył żywot bez powrotu kasy od nas, a wtedy ciekawi piłkarze mogą się pojawić. Myślę, że jak sprawa byłaby pewna, to już byśmy te pieniądze zwracali.
« poprzednia 1 następna »