Prezentujemy Państwu statystyki oraz informacje ogólne przed spotkaniem z Herthą BSC.
- Jeśli Hertha nie wygra jutrzejszego spotkania, wtedy po raz piąty w swojej historii występów w Bundeslidze spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Zespół ze stolicy Niemiec nie zdołał utrzymać się w pierwszej lidze w sezonach: 1965, 1980, 1983 i 1991.
- W czterech ostatnich pojedynkach pomiędzy obiema drużynami górą byli zawodnicy z Berlina, którzy wygrali 3-krotnie i raz zremisowali (2:2 w rundzie jesiennej).
- Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Hannoverem, Bayer zapewnił sobie udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej w następnym sezonie. Po dwóch latach nieobecności na międzynarodowej arenie Aptekarze wracają do gry, co więcej, mają realną szansę na wywalczenie pozycji gwarantującej start w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.
- Jeśli zespół z Leverkusen ulegnie w jutrzejszym spotkaniu, zanotuje setną porażkę na własnym stadionie. Z kolei wygrana, zapewni Bayerowi 1.600 punkt w historii występów w Bundeslidze.
- Obie drużyny tracą najwięcej bramek w ostatnim kwadransie gry: Hertha - 14 z 52, natomiast Aptekarze 12 z 36 (33,3%).
- Jeśli podopieczni Juppa Heynckesa odniosą jutro zwycięstwo, będzie to 250 wygrana niemieckiego szkoleniowca w 539 spotkaniach w roli trenera w Bundeslidze.
- Zaledwie 13 bramek straciła Hertha w rundzie rewanżowej obecnego sezonu, co jest najlepszym osiągnięciem z pośród wszystkich zespołów w 1 lidze. W całej historii rozgrywek 13 straconych goli w drugiej fazie sezonu zanotowały ekipy: FC Kaiserslautern, Schalke 04 oraz FC K*ln. Co ciekawe, drużyna Kaiserslautern dokonała tego wyczynu w sezonie 1995/96, jednak mimo to zajęła dopiero 16 miejsce w tabeli i opuściła szeregi Bundesligi.
- Stefan Kiessling zdobył 5 bramek w czterech ostatnich meczach i z 21 trafieniami na koncie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców. Jeżeli zawodnik z Leverkusen zdoła utrzymać tą pozycje do końca rozgrywek, wtedy będzie pierwszym od czterech lat Niemcem, któremu udało się wywalczyć koronę najskuteczniejszego piłkarza w Bundeslidze (ostatnim "Niemcem" był Miroslav Klose w 2006 roku).
- Burak Kaplan ma na swoim koncie 2 bramki i asystę. Młody Turek wystąpił w dwóch meczach w obecnym sezonie i w obu przypadkach wpisywał się na listę strzelców.
Informacje odnośnie spotkania:
Data: 01.05.2010 sobota godz. 15.30, 33 kolejka Bundesligi
Stadion: Bayarena (Leverkusen)
Sędzia główny: Sippel (Munchen)
Sędziowie asystenci: Christ (Kaiserslautern), Hofmann (Ansbach)
Proponowane składy:
BAYER: Adler - Castro - Friedrich - Hyypia - Kadlec - Vidal - Reinartz - Barnetta - Kroos - Kiessling - Derdiyok
Trener: Jupp Heynckes
HERTHA: Drobny - Piszczek - A. Friedrich - von Bergen - Stein - Lustenberger - Kacar - Cicero - Raffael - Ramos - Gekas
Trener: Friedhelm Funkel
Brak komentarzy