Prezentujemy Państwu statystyki oraz informacje ogólne przed spotkaniem z TSG Hoffenheim.
- Hoffenheim nie wygrało w lidze od czterech spotkań i zanotowało najdłuższą serię bez zwycięstwa pod wodzą Holgera Stanislawskiego.
- Zespół z Sinsheim uległ rywalom w czterech ostatnich meczach na wyjeździe.
- Z kolei Bayer nie przegrał w ostatnich czterech spotkaniach ligowych, co jest najdłuższą serią w tym sezonie.
- Żaden inny zespół w Bundeslidze nie zanotował w roku kalendarzowym 2011 tylu porażek na wyjeździe co Hoffenheim (11 w 15 meczach).
- Aptekarze wygrali wszystkie trzy spotkania na własnym stadionie w ramach Ligi Mistrzów. Na boiskach Bundesligi podopiecznym Robina Dutta nie idzie już tak dobrze - Bayer tylko dwukrotnie zdobywał komplet punktów na Bayarenie.
- Przeciwko żadnej innej drużynie, zespół z Sinsheim nie ma tak złego bilansu jak przeciwko Leverkusen (1 remis, 5 porażek).
- Aptekarze wygrali w tym sezonie wszystkie trzy spotkania, rozgrywane w piątek.
- Hoffenheim jeszcze nigdy nie wygrało w Leverkusen. Swoją pierwszą porażkę w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyna TSG zanotowała właśnie na Bayarenie (30 spierpnia 2008 r., 2:5).
- Prawie trzy bramki na mecz strzelili Hoffenheim zawodnicy Leverkusen we wszystkich 6 konfrontacjach.
- Zespół z Sinsheim tylko raz pokonał Aptekarzy - w grudniu 2003 roku, ówczesny 3-ligowiec wygrał z Bayerem 3:2 w ramach 1/8 Pucharu Niemiec.
- W obecnych rozgrywkach Hoffenheim strzeliło zaledwie 6 goli w drugich 45 minutach gry - najmniej z pośród wszystkich drużyn.
- Znakomitą formą może pochwalić się napastnik Leverkusen - Eren Derdiyok. Szwajcar strzelił cztery bramki w dwóch ostatnich meczach.
Informacje odnośnie spotkania:
Data: 02.12.2011 r. piątek, godz. 20.30, 15 kolejka Bundesligi
Stadion: Bayarena (Leverkusen)
Sędzia główny: Stark (Ergonding)
Sędziowie asystenci: Pickel (Mendig), Schiffner (Konstanz)
Proponowane składy:
BAYER: Leno - Castro - Friedrich - Reinartz - Kadlec - Bender - Rolfes - Sam - Ballack - Schurrle - Derdiyok
Trener: Robin Dutt
HOFFENHEIM: Starke - Beck - Vorsah - Vestergaard - Compper - Rudy - Williams - Salihovic - Musona - Babel - Ibisevic
Trener: Holger Stanislawski
Brak komentarzy